X
تبلیغات
زولا
کسب درآمد اینترنتی
زمان ثبت : دوشنبه 7 مرداد‌ماه سال 1387 در ساعت 10:56 ق.ظ
نویسنده : روژین
عنوان : بومیان دورافتاده
این یک عکس هوایی از مناطق دورافتاده کشور پرو در امریکای جنوبی است که وجود قبیله های بدوی را در منطقه "ماشکو – پیرو" در کرانه رود "لاس پیدراس" نشان می دهد. این عکس را آژانس محیط زیست پرو و جامعه حیات وحش فرانفکورت در یک سفر اکتشافی گرفته اند.
منظره هوایی از محل زندگی یک قبیله دورافتاده که در پناهگاهی موقت در سواحل رود لاس پیدراس پرو زندگی می کنند.
"اناونه ناوه"، نام یک قبیله دورافتاده سرخپوست در جنگلهای آمازون است که اولین تماسش با سفیدپوستها در سال 1974 میلادی یعنی 34 سال پیش رخ داد. جمعیت کنونی این قبیله 420 نفر است که در خانه های بزرگ مشترک یا انفرادی بسر می برند. تصویر، پدر و فرزند قبیله سرخپوست اناونه ناوه را در برزیل نشان می دهد.
مردم قبیله اناونه ناوه بخاطر فنونی که برای ماهیگیری بکار می برند، شهرت دارند. در طول فصل ماهیگیری، مردان قبیله، قفسهای بزرگی می سازند و با عبور از رودخانه، به مدت چندماه، به کار صید و ماهیگیری از طریق آن مشغول می شوند. آنان سپس ماهیهای صیدشده را با نی های بزرگ به دهکده می برند. در تصویر، کودکی از این قبیله را می بینید.
قبیله اناونه ناوه، "ماندیوکا" که یک غذای پایه بومیان برای تولید آرد است و ذرت را در زمینهای کوچک میان جنگلهای انبوه می کارند. بر خلاف بسیاری از قبایل آمازون، اعضای اناونه ناوه، حیوانات دارای گوشت قرمز را نه شکار می کنند و نه می خورند. فرزندان این قبیله را روی یک تنه درخت در برزیل می بینید.
در طول دهه ها، اناونه ناوه ایها، شاهد آن بوده اند که زمینهایشان از سوی برداشت کنندگان کائوچو، جویندگان الماس ، دامداران و به تازگی، کشتکاران سویا مورد تهاجم قرار گرفته است. گروهی از مردم این قبیله را در خانه هایشان مشاهده می کنید.
بومیان "نوکاک" میان رودهای "گواویاره" و "اینیریدا" در کرانه مه آلود رود خروشان آمازون زندگی می کنند. آنها یکی از گروههای ششگانه ای هستند که به همراه یکدیگر، دهکده های "ماکو" را تشکیل می دهند. این مردمان، همگی شکارچی و کشاورزان کوچ نشینی هستند که در اعماق جنگلهای آمازون بسر می برند. تصویر، کودکان نوکاک را در کلمبیا نشان می دهد.
قبایل برزیلی بطور مرتب شمار خود را از دست می دهند: از کوارانیها و وانومامیها گرفته که جمعیت آنها بالغ بر دهها هزار نفر است تا اعضای اکونتسو و کانونه که فقط چند ده نفرند. در تصویر، رقص بومیان قبیله وائییاپی را در برزیل می بینید.
برآورد می شود که در نقاط بکر آمازون در کشور پرو حدود 15 قبیله سرخپوست زندگی می کنند که هنوز با جهان خارجی ارتباطی ندارند. این مرد یکی از آنها است که به قبیله ماستاناهوا تعلق دارد.